Strona głównaEnergetykaTermoregulator w domu – gdzie warto go zamontować i jak ustawić?

Termoregulator w domu – gdzie warto go zamontować i jak ustawić?

Termoregulator to urządzenie, które pozwala na precyzyjne sterowanie systemem elektrycznego ogrzewania. W efekcie ma więc wpływ na codzienny komfort użytkowników, ich zdrowie czy wysokość opłat za prąd. Zaawansowane termostaty umożliwiają też podgrzewanie podjazdów. Dzięki sprawnej regulacji mocy grzania można dopasować efektywność pracy mat grzewczych – w zależności od pory roku i warunków atmosferycznych.

Gdzie zamontować termoregulatory w domu?

Termostaty warto instalować w każdym pomieszczeniu. Tylko wtedy można zapewnić pełen komfort termiczny, zoptymalizować wydajność systemu ogrzewania i zmniejszyć koszty jego użytkowania. Im większy poziom kontroli nad wysokością temperatury w obiekcie, tym więcej korzyści można uzyskać.

To właśnie położenie termoregulatora we wnętrzu ma wpływ na precyzję jego pomiarów i efektywne działanie całego ogrzewania. Termostat należy instalować ok. 120 – 150 cm od posadzki. Nie zaleca się montażu go niedaleko grzejników, drzwi oraz za meblami. Każde z tych miejsc może zakłócać działanie czujnika, a w efekcie temperatura zacznie spadać lub rosnąć w odpowiedzi na nieprecyzyjne odczyty urządzenia.

Jak ustawiać termostat?

Termoregulator jest bardzo prosty w obsłudze – ma praktyczne pokrętła lub ekrany, na których wyświetlane są wartości dotyczące temperatury, a także informacje o pracy urządzenia. Wystarczy tylko kliknąć odpowiednią ikoną, aby uzyskać pożądany efekt.

Sterownik zwykle pozwala ustawić temperaturę w wybranym trybie – np. 5+2 lub 6+1. Cyfry te oznaczają konkretne dni tygodnia. Przykładowo – w pierwszej propozycji podczas dni roboczych w domu panuje inna temperatura niż podczas weekendu. W zależności od rodzaju urządzenia można też dopasować pożądaną temperaturę w określonych porach dnia – ma to szczególne znaczenie w przypadku propozycji, jaką jest podgrzewanie podjazdów.

House driveway with a car parked on the front

Termoregulatory można też połączyć z siecią WiFi, aby sterować pracą systemu zdalnie – nawet z innego miejsca. Jest to możliwe dzięki zintegrowanemu termostatu z routerem WiFi w domu. Później urządzenie łączy się z aplikacją, którą można pobrać na smartfon. Jeden telefon w zupełności wystarczy, aby zarządzać pracą kilku termostatów w wielu pomieszczeniach.

Jak działają termostaty?

Zadanie termoregulatora polega na podtrzymaniu temperatury we wnętrzu na ustalonym poziomie. Termostat elektroniczny ma w tym przypadku znacznie więcej możliwości niż tradycyjne urządzenia. Egzemplarze z zegarem pozwalają ustawić pracę instalacji grzewczej w taki sposób, żeby co do jednej dziesiątej stopnia dobrać temperaturę w domu do pory dnia czy godziny. Poza tym wszystkie termostaty z czujnikiem dają możliwość bieżącego monitoringu temperatury w danym pomieszczeniu. Można ją redukować lub podwyższać, aby zapewnić komfort domowników.

Praktyczne podgrzewanie podjazdów oraz pomieszczeń w budynkach jest możliwe dzięki elementom systemów, które oferuje firma TERMOFOL. Praktyczny termoregulator dostępny jest w kilku rodzajach, aby dobrać odpowiedni do swoich wymagań.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne