Strona głównaFotowoltaikaZagrożenia dla energii słonecznej dla zdrowia

Zagrożenia dla energii słonecznej dla zdrowia

Zagrożenia dla energii słonecznej dla zdrowia Energia słoneczna jest potencjalnym źródłem darmowej energii elektrycznej i ogrzewania wody. Zapewnia moc do cieszenia się energią elektryczną w odległych częściach świata. Wydaje się, że oferuje zdrowie i bezpieczeństwo wraz z mocą, ale czy tak?

Rzadko wymieniane są zagrożenia dla zdrowia energii słonecznej. Może to częściowo wynikać z ograniczonego wykorzystania tego źródła energii. Może to być również spowodowane brakiem badań w tej dziedzinie. Niektórzy zaczęli jednak badać ryzyko zdrowotne związane z energią słoneczną, a jeśli ktoś wystarczająco długo bada, to dostępnych jest kilka danych szacunkowych.

Zagrożenia

zdrowotne związane z termiczną energią słoneczną Zagrożenia zdrowotne związane z energią słoneczną są nieodłącznie związane z projektowaniem i instalacją większości systemów energii cieplnej. Są to systemy zaprojektowane do podgrzewania wody i powietrza do użytku domowego.

Słoneczne podgrzewacze wody wykonują trzy podstawowe operacje przed dostarczeniem gorącej wody do kranu lub urządzenia grzewczego:

1. zbierz światło słoneczne i zamień je na energię cieplną.
2. cyrkulację płynów, które przenoszą energię cieplną do zasobnika
3. sklep gorącej wodzie, dopóki nie potrzebują

słonecznego zagrożenia dla zdrowia energia z takiego systemu występują zwykle w jednostkach magazynowych. Niektóre jednostki pozwalają na rozwój alergizujących pleśni i grzybów.

Jeśli jednak zostaną zastosowane odpowiednie materiały do ​​magazynowania, te systemy energii słonecznej stanowią niewielkie, jeśli w ogóle, zagrożenie dla zdrowia. Ich zalety polegają na tym, że są znacznie bezpieczniejsze niż większość paliw kopalnych lub energii jądrowej – nie mają emisji i nie zanieczyszczają powietrza.

Ryzyko zdrowotne paneli fotowoltaicznych

Zagrożenia dla zdrowia związanego z energią słoneczną związane z panelami fotowoltaicznymi (PV) występują przed oddaniem paneli w domu konsumenta. Panele fotowoltaiczne to panele służące do gromadzenia energii słonecznej ze światła słonecznego i przekształcania jej w użyteczną energię elektryczną.

Produkcja paneli fotowoltaicznych wymaga użycia toksycznych materiałów. Dwutlenek krzemu jest wydobywany z piasku lub kwarcytu i redukowany ciepłem do czystego krzemu. Materiały uwalniane podczas rafinacji stanowią główne zagrożenie dla zdrowia. Kilka etapów tworzenia ogniw fotowoltaicznych wykorzystuje toksyczne materiały. Są one rozpylane na komórki i można je łatwo wdychać.

Szacuje się, że ryzyko zdrowotne energii słonecznej związane z produkcją paneli fotowoltaicznych na jednostkę energii może wynosić od 11 do 21 zgonów na biliard wyprodukowanej energii.

Zagrożenia zdrowotne energii słonecznej związane z panelami fotowoltaicznymi są bardzo niewielkie po wyprodukowaniu i zainstalowaniu paneli w domu konsumenta. Ten rodzaj energii słonecznej znany jest z niezawodności i niskich kosztów utrzymania. Właściciel domu rzadko musi być zaangażowany w jakiekolwiek naprawy, a tym samym zmniejsza ryzyko dla zdrowia energii słonecznej.

Ryzyko zdrowotne związane z

pasywną energią słoneczną Pasywna energia słoneczna zapewnia bezpieczeństwo i zdrowie. Nowy budynek, który maksymalizuje tę technologię, może obniżyć koszty energii o prawie połowę. W jaki sposób?

1. Ocieplenie powietrza w domu przez pionowe, ukośne okna skierowane w stronę słońca. Okna wychwytują maksymalną energię słoneczną ze słońca.

2. Zbieranie energii słonecznej w ścianach i podłogach z cegły lub kamienia, a następnie uwalnianie jej w powietrze wraz ze spadkiem temperatury.

3. Zbieranie energii słonecznej w przestrzeni słonecznej, podobnie jak szklarnia zbudowana po słonecznej stronie domu. Ciepło to jest wysyłane do domu z odpowiednią wentylacją.

4. Trzymanie wody w zbiornikach z czarnym dachem, aż będzie potrzebne, skracając czas pracy podgrzewacza ciepłej wody w domu.

5. Korzystanie z clerestories – rzędy okien w pobliżu szczytów dachowych, które wychwytują światło słoneczne i odbijają je przez budynek. Światło słoneczne zmniejsza zapotrzebowanie na światła elektryczne.

Podsumowując,

technologie energii słonecznej stanowią niewiele, jeśli w ogóle, zagrożeń dla zdrowia użytkownika końcowego. Ich zastosowanie może zmniejszyć zagrożenia dla zdrowia związane z innymi źródłami energii, zapewniając czystszą, bezpieczniejszą i bardziej opłacalną energię.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne