Strona głównaBudownictwoSamodzielne przygotowanie betonu na placu budowy.

Samodzielne przygotowanie betonu na placu budowy.

Samodzielne przygotowanie betonu, bezpośrednio na placu budowy jest bardzo korzystne z wielu względów. Przede wszystkim, pozwala firmom uniezależnić się od dostaw betonu z betoniarni, co nie zawsze jest takie wygodne. Ponadto, samodzielne przygotowanie betonu jest rozwiązaniem bardziej oszczędnym. Niesie za sobą także liczne, inne korzyści, o których warto sobie powiedzieć nieco więcej. Dlatego też, w wielu przypadkach, warto przeanalizować sensowność inwestycji w własny mieszalnik do betonu do koparki czy też ładowarki. Może się to bowiem okazać inwestycją idealną, przynoszącą konkretne korzyści w postaci oszczędności, oraz przyspieszenia realizacji wielu inwestycji.

Jak skutecznie zrealizować samodzielne przygotowanie betonu?

Aby możliwe było samodzielne przygotowanie betonu bezpośrednio na placu budowy, konieczne jest posiadanie maszyny umożliwiającej mieszanie betonu. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest oczywiście klasyczna już betoniarka. Niemniej jednak, takie rozwiązanie nie zawsze będzie wystarczające. Czasami po prostu nasze zapotrzebowanie na beton będzie o wiele wyższe, niż jest w stanie zaspokoić betoniarka. Dlatego też, w takich przypadkach, koniecznością będzie inwestycja w własny mieszalnik do betonu do koparki. Jest to specjalna forma łyżki do koparki bądź ładowarki, wyposażona w mechanizm mieszalnika. Pozwala nam na sprawne i szybkie przygotowanie betonu w ciągu 15-30 minut.

Samo przygotowanie betonu nie jest tutaj niczym kłopotliwym. Po prostu do łyżki należy wsypać wszystkie składniki, zgodnie z ustalonymi proporcjami, oraz uruchomić mechanizm mieszalnika. Jest on zasilany z układu hydraulicznego koparki, toteż nie musimy się martwić jakimkolwiek, dodatkowym źródłem zasilania. Po uruchomieniu, w przeciągu kilkunastu minut, beton powinien być przygotowany i gotowy do użytku.

Pozostałe korzyści płynące z posiadania mieszalnika do betonu do koparki.

Oczywiście najważniejsze jest tutaj samodzielne przygotowanie betonu, aczkolwiek należy podkreślić, iż znajdziemy tutaj także wiele innych, korzystnych aspektów. Przede wszystkim będzie to kwestia szybkiego i sprawnego przygotowywania betonu. Możliwe jest także przygotowywanie betonu o zróżnicowanej konsystencji. Można namieszać betonu suchego, półsuchego oraz mokrego. Mieszalnik bez trudu poradzi sobie także z mieszaniem betonu z dodatkiem żwiru.

Bardzo istotną kwestią jest także mobilność, która pozwala na lepszą i bardziej efektywną dystrybucję betonu na placu budowy. W trakcie jego mieszania, koparka czy też ładowarka może się już przemieszczać, co pozwala na dostarczenie betonu do miejsca jego zużycia bez angażowania pracy ręcznej pracowników. Jest to więc, bardzo korzystne w przypadku bardziej rozległych terenów na których wykonywane są poszczególne prace budowlane.

Podsumowanie

Można więc powiedzieć, iż samodzielne przygotowanie betonu jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu firm budowlanych. Warto więc przeanalizować możliwość tego typu inwestycji, gdyż może się to okazać rozwiązaniem, podnoszącym znacznie wydajność pracy w poszczególnych firmach budowlanych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne