Strona głównaBudownictwoOgrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe

Promienne ogrzewanie podłogowe Nie ma wątpliwości, że promiennikowe ogrzewanie podłogowe jest lepszą metodą ogrzewania domu. Jego popularność stale rośnie, gdy ludzie odkrywają, że jest to nie tylko najbardziej komfortowa forma ogrzewania, ale także najbardziej opłacalna.
Chociaż komfort i koszty to dwie największe zalety tego systemu grzewczego, istnieje wiele innych:
-Cicha praca – brak szumu i gwizdka systemu wymuszonego powietrza.
– Niepozorność systemu – nie widać otworów wentylacyjnych ani nawiewu powietrza.
– Zdrowsze domowe systemy wymuszonego powietrza mogą rozprzestrzeniać kurz, pyłki i zarazki.
-Nawet, ciche ciepło: nawet z drewnem, płytkami lub niepokrytymi betonowymi podłogami.
-Również promieniowanie cieplne rzadziej wysusza drogi oddechowe i skórę.
Ciepło podłogi w zimny zimowy poranek prawdopodobnie wystarczyłoby, aby przekonać wielu ludzi, że promienne ogrzewanie podłogowe jest najlepszą rzeczą od krojonego chleba. Jednak po odkryciu oszczędności kosztów zwykle nie ma odwrotu.
Promiennikowe ogrzewanie podłogowe koncentruje ciepło w dolnej połowie pomieszczenia, w którym ludzkie ciało najbardziej go potrzebuje. Ponieważ ciepło jest równomiernie rozprowadzane w podłodze, termostat można ustawić o 2–4 ° mniej niż system wymuszonego ogrzewania powietrzem. Może to obniżyć koszty energii o 10-30%. Domy i budynki z wysokim sufitem pozwolą jeszcze bardziej obniżyć koszty ogrzewania, ponieważ ciepło wytwarzane przez systemy wymuszonego powietrza szybko podnosi się na szczyt tych konstrukcji, gdzie jest mało użyteczne.
Podczas gdy system z wymuszonym powietrzem dostarcza ciepło, które szybko unosi się do sufitu – promienny system ogrzewania podłogowego emituje ciepło z podłogi i dostarcza ciepło równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
W systemie ogrzewania podłogowego ciepła woda przepływa przez rury pod podłogą. To zmienia podłogę w wydajny grzejnik niskotemperaturowy.
Chociaż ogrzewanie podłogowe Radiant nie jest skomplikowanym systemem, konieczne są komponenty, o których właściciel domu powinien wiedzieć – źródło ciepła, kocioł, pompa i rury.
Źródłem ciepła może być energia elektryczna, słoneczna, gaz ziemny, propan, olej, drewno lub dowolne inne źródło ciepła.
Kocioł o certyfikowanym wskaźniku wydajności mieści podgrzewaną wodę. Ten sam kocioł może być również używany do podgrzewania basenu, topienia śniegu, podgrzewania wanny z hydromasażem lub do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.
Pompa jest wymagana do cyrkulacji wody przez rurki znajdujące się pod podłogą.
Rurki do promiennego systemu ogrzewania podłogowego znajdują się w betonie, pod drewnianymi podłogami lub na podłożu z drewna, prefabrykatów betonowych lub betonowej płyty na gatunku, a następnie pokryte gipsem.
Gdy właściciel domu podejmie decyzję o zainstalowaniu promiennikowego systemu ogrzewania podłogowego, konieczne jest skontaktowanie się z odpowiednim instalatorem.
Niektóre firmy, które projektują systemy ogrzewania podłogowego, mogą również zainstalować system.
Wykwalifikowany projektant systemu i wykwalifikowany instalator systemu będą ze sobą współpracować i będą wiedzieć, które komponenty dobrze ze sobą współpracują, możliwości różnych systemów, specjalne uwagi dotyczące instalacji w danym obszarze oraz gwarancje i niezawodność producentów.
Projektant powinien wykonać analizę utraty ciepła w domu lub budynku, a także krok po kroku proces doboru systemu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne