Strona głównaUncategorizedJak dobrać słupki do balustrady?

Jak dobrać słupki do balustrady?

Balustrady i słupki to ważny element wyposażenia domu, który dba o bezpieczeństwo osób przebywających na balkonie, tarasie oraz na schodach, jak i zapewnia gustowne i stylowe wykończenie całego budynku i jego wnętrza. Każdy pojedynczy słupek do balustrady powinien być najwyższej jakości, wykonany starannie i z najlepszych materiałów. By słupek mógł spełniać swoją funkcję, musi być dobrze zamontowany, by zapobiegać jakimkolwiek, niechcianym wydarzeniom. Producenci oferują wiele rodzajów słupków, by bezpieczeństwo domowników można było połączyć z dekorowaniem wnętrz.

Co brać pod uwagę wybierając słupki do balustrady?

Przy wyborze słupków do balustrady, pierwszą rzeczą, którą powinniśmy się kierować, są europejskie normy prawa budowlanego. Jeżeli chodzi o domy jednorodzinne oraz mieszkania wielopoziomowe, minimalna wysokość balustrady mierzona od wierzchu poręczy wynosi minimalnie 90 centymetrów. W domach wielorodzinnych wysokość balustrady wynosi minimum 110 centymetrów, aczkolwiek ta wysokość jest uważana za najbezpieczniejszą we wszystkich typach budynków, ponieważ sięga wyżej, niż połowa statystycznego wzrostu człowieka.

Rodzaje słupków do balustrad

Oprócz europejskich norm, słupki do balustrady musi być dobrany pod jej typ.
Przykładowo, jeżeli zdecydujemy się na balustrady szklane, będzie potrzebny taki słupek do balustrady, który po połączeniu ze szkłem da solidną konstrukcję. Muszą posiadać najwyższej jakości mocowania do paneli szklanych, ponieważ od nich również zależy stabilność konstrukcji.
Gdy wybierzemy metalową balustradę z rurek, słupki będą nam potrzebne do wypełnień pustych przestrzeni, jednocześnie zapewniając stabilizację i bezpieczeństwo balustrady.

Słupki do balustrad mogą również być ciekawym dodatkiem do dopełnienia stylowego wnętrza. Różnorodność materiałów, z których są wykonane, począwszy od stali nierdzewnej, stali kwasoodpornej na słupkach, które są połączeniem drewna oraz stali kończąc, pozwala na dobranie tego elementu tak, by komponował się z całym wnętrzem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne